Program 2019

28.6. 2019, piatok, KLENOVEC

Námestie Karola Salvu

16,00  JARMOK REMESIEL 

Dvor remesiel

16,00 REMESELNÁ ŠKOLA S DETSKÝM KÚTIKOM

SLÚŽIL SOM SLÚŽIL

DFS Mladosť z Klenovca, Lykovček z Revúcej, Hájiček a Podkovička z Rimavskej Soboty, Viganček z Košíc, Andrejka Rapčanová, Terezka Motyčková

17,20  TRADIČNE SÚČASNÍ

 Módna prehliadka Margaréty Hlbockej     

Kultúrny dom

18,00 KRÁSA MODROTLAČE

Vernisáž autorskej výstavy Lucie Dovalovej

18,30  ROZTRATENÉ ZRNKÁ

Predstavujeme ľudí a zvyky obcí Ratková, Sirk, Ratkovská Suchá, Rákoš

Námestie Karola Salvu

20,00  OTVORENIE SLÁVNOSTÍ

20,30  NA KLENOVSKOM BÁLE – FS Vepor z Klenovca, FS Liptov z Ružomberku

21,30  (na) ZDAR BOH – FS Krtíšan z Veľkého Krtíša

23,00  MICHAL NOGA BAND –  Koncert a ľudová zábava         

29.6. 2019, sobota, KLENOVEC

Námestie Karola Salvu

 9,00    JARMOK REMESIEL, POZÝVAČKY PO OBCI

10,00  OTVORENIE DVOROV

Dvor remesiel

9,30    REMESELNÁ ŠKOLA S DETSKÝM KÚTIKOM              

            KLENOVSKÁ HELIGÓNKA

            Celoslovenská prehliadka heligonkárov

Námestie Karola Salvu

11,00  ŠKOLA SPEVU – pri kolešni

11,30  ŠKOLA TANCA – Strofické tance z Klenovca

12,00  PRIJÍMANIE DO CECHU BANÍCKEHO

            FSk Sitňan z Banskej Štiavnice, FS Gemer z Dobšinej

Dvor remesiel

13,00  SÚŤAŽ O STAROSTKIN DUKÁT

14,00  ZLATÁ BRÁNA

            DFS Hájik a Lieskovček z Rimavskej Soboty, Zrkadielko z Hnúšte, 

            Zornička z Klenovca, ZŠ z Jelšavy, sólisti speváci a inštrumentalisti

15,00  DRÓTOVÁ NÔTA

            Súťaž ľudových hudieb a účinkovanie folklórnej skupiny Zpod

            Kohúta z Muránskej Zdychavy

Námestie Karola Salvu

16,30  EJ VEĎ SME SA TAK ZIŠLI, KAMARÁTI VERNÍ  FS IPOLY z Mihálygérge z Maďarska, FS LIPTAR – spolok Ľ. Štúra z Melbourne z Austrálie a FS MLADOSŤ z Banskej Bystrice

17,30  SRDŽIAŠKO MIRKA BARANA

 Anka Molnárová, Radoslav Dusa, Michal Šimko, ĽH Lykovec z Revúcej, Marcela Čížová

18,15  CEZ TEN MAJER – FS URPÍN Z BANSKEJ BYSTRICE

19,20  ČO VZKLÍČILO ZO ZRNIEK

FS Háj a Rimavan z Rimavskej Soboty, Lykovec z Revúcej, Vepor z Klenovca, Gemer z Dobšinej, SSk Húžva a Skaliny z Hnúšte, FSk Dolina z Gemerskej Polomy, Dušan Ceber, Milan Kantreniak, Tomáš Vaculčiak

Dvor remesiel

20,30  NEBESKÁ MUZIKA – world music z  Terchovej

Námestie Karola Salvu

22,00  OKAMIH – FS Hornád z Košíc

30.06.2019, nedeľa, KLENOVEC

Kostol ECAV

10,00  SLUŽBY BOŽIE ECAV

            ZO SVETA – Hudobno-spevácky program

DFSk Hajov zo Strečna, ĽH FS Podpoľanec z Detvy, Ľuboš Vidiečan z Detvy, DSS Hornád z Košíc, DFSk Stráne z Važca, Andrea Jágerová

Sprievodné podujatia 28. – 30. 6. 2019

ROZTRATENÉ ZRNKÁ – Fotodokumentácia z desiatich ročníkov výskumu (Dvor Remesiel), Výstava súkenníctva a gubárstva (Múzeum súkenníctva a gubárstva – kolešňa v parku)

Tradičné dvory remesiel a gastronomických špecialít (KLENOVSKÝ, CHOVATEĽSKÝ, FRANCÚZSKY, ŠTRÚDĽOVÝ, REMESELNÝ, STARÝCH MÁM, KOVÁČSKY, JELŠAVSKÝ, DVOR NÁDEJÍ), súťaž vo varení baraních špecialít, výroba gágoríkov, lokší, gemerských guliek.

Moderujú:

Katarína Kovačechová, Peter Cítenyi, Juraj Genčanský, Drahomír Daloš, Michal Stejskal, Marianna Resutiková

Réžia a príprava:

Lenka Adzimová, Martin Urban, Peter Pohančaník, Roman Malatinec, Martin Bača, Andrea Jágerová, Alena Ďurkovičová, Jaroslav Zvara, Stanislava Zvarová, Jaroslav Piliarik, Vladimír Petrinec, Štefan Baláž, Viktor Brádňanský, Lucia Zvarová, Anetta Cvachová, Magdaléna Kantorová

Vstupné:

Permanentky na celé podujatie: 

deti 2,00€, dôchodcovia 4,00 €, dospelí 8,00 €

Piatok: deti 2,00 €, dôchodcovia, ZŤP 3,00 €, dospelí 5,00 €

Sobota: deti 2,00 €, dôchodcovia, ZŤP 4,00 €, dospelí 6,00 €

Deti do 10 rokov a dôchodcovia nad 70 rokov vstup zdarma

Zmena programu vyhradená!