32. ročník Gemersko-malohontských folklórnych slávností – KLENOVSKÁ RONTOUKA 2010

Obec Klenovec, BBSK – Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote a Národné osvetové centrum v Bratislave pozývajú všetkých priaznivcov tradičnej kultúry na 32. ročník Gemersko-malohontských folklórnych slávností – KLENOVSKÁ RONTOUKA 2010 .

Tradičné špeciality v dvoroch, umenie remeselných majstrov, spev, hudbu či ľudový tanec si môžete na vlastnej koži vychutnať a vyskúšať od 25. – 27. júna 2010 v obci Klenovec.

V našej ponuke scénických programov sú pripravené vystúpenia zahraničných hostí z Poľska , FS z Turecka z mesta Izmir, z Maďarska FS Ipoly z Mihálygerge, FS z Austrálie.

Vystúpi aj profesionálny kolektív PUĽS z Prešova a spevák ľudových piesní Ján Ambróz s ľudovou hudbou Borievka.

Predstavia sa aj regionálne folklórne kolektívy Sinec z Hnúšte, Rimavan a Háj z Rimavskej Soboty, Vepor z Klenovca a sólisti tanečníci.

Už tradične nedeľné popoludnie patrí detským folklórnym súborom tak tomu bude i v tomto roku v podaní DFS Lykovček z Revúcej, Lieskovček z Rimavskej Soboty, Čížiček z Tisovca , Zrkadielko z Hnúšte, Zornička a Mladosť z Klenovca vprograme pod názvom Ako smo sa hrali, koť smo buli malí. Moderátorom programu je Dušan Cinkota.

V záverečnom programe sa predstavia FS Kokavan z Kokavy nad Rimavicou a FS Gymnik z Bratislavy.

Na Klenovskej rontouke nebudú chýbať šúťaže O starostov dukát – v Jánošíkových zručnostiach a šikovnostiach a súťaž o Naj harovec a súťaž o Klenovecký syrec a baraní guľáš.

V rámci družobných partnerských miest budete môcť ochutnávať špeciality Maďarskej a Francúzskej kuchyne.

Milovníkom heligónky sa i tento rok predstavia v Klenovskom dvore účastníci prehliadky Klenovská heligónka s možnosťou kúpy či opravy heligónky.

V mene organizátorov Vám všetkým želám príjemnú pohodu pri klenotoch našej tradičnej kultúry.

Stanislava Zvarová