Program 2017

23.júna 201724.júna 201725.júna 2017Sprievodný programVstupné
NÁMESTIE KAROLA SALVU, DVORY

16:00
VITAJTE NA JARMOKU – prezentácia remeselníkov, dvorov, tvorivých dielní
BAČOVSKÝ RIAD A REZBÁRSTVO MILANA STIERANKU
GUBÁRSTVO A TKÁČSTVO JÁNA FOTU – Múzeum súkenníctva a gubárstva
príprava: Jaroslav Zvara, Ján Fotta, Milan Stieranka

Hlavná scéna na Námestí Karola Salvu
16:30
POĎTE S NAMI VERBOVAŤ, NEBUDETE BANOVAŤ !
program detských folklórnych kolektívov: Dratvárik zo Slovenskej Ľupče, Čížiček z Tisovca, Lieskovček, Podkovička, Hájiček a Hájik, Súkromná ZUŠ z Rimavskej Soboty, Lykovček z Revúcej, Zrkadielko z Hnúšte, Zornička z Klenovca
príprava, réžia: Matúš Ivan

Kultúrny dom
18:00
VERNISÁŽ VÝSTAVY – Šúpolienky Evy Dolinajovej z Tisovca, autorská výstava učiteľky, spisovateľky, rezbárky maliarky Evy Wilson z Revúckej Lehoty
príprava: Anetta Cvachová

18:30
ROZTRATENÉ ZRNKÁ – prezentácia terénneho výskumu obcí Drienčany, Teplý Vrch, Pápča, Budikovany,
príprava, scenár, réžia: Alena Ďurkovičová, S. a J. Zvarovci

Hlavná scéna na Námestí Karola Salvu
19:30
OTVORENIE SLÁVNOSTÍ A ODOVZDANIE OCENENÍ STAROSTKOU OBCE
20:15
NOVOKLENOVČANIA – účinkujú: FSk Šajava z Kráľa, FS Vepor z Klenovca
príprava, réžia: Stanislava Zvarová
21:00
V KRČME – účinkujú: MSSk Vepor z Klenovca, MSSk Čierťaž z Nemeckej, Marian Čupka zo Šumiaca, bývalí sólisti FS Podpoľanec z Detvy, Štefan Chmelický z Liptovského Mikuláša,
scenár, réžia: Andrea Jágerová
22:15
MY SME PARTA – FS Vršatec z Dubnice nad Váhom
príprava, réžia: Jozef Martinka, Michal Pagáč
23:15
V KLENOVCU NA TANCU – tanečná dielňa s ľudovou hudbou Ondreja Hlaváča z Gočova, príprava: Ján Belányi, Katarína Kantoráková
príprava: Ján Belányi, Katarína Kantoráková

NÁMESTIE   KAROLA   SALVU,   DVORY

Námestie
09:00
JARMOK REMESIEL, DVORY, TVORIVÉ REMESELNÉ DIELNE, VÝSTAVY

09:15
VERBOVAČKA I. miesto: sídlisko
účinkujú: KVH Krasnogvardejci z Košíc, FSk Hrnčiarka z Hrnčiarskych Zalužian, Suche Karky z Prešova, FS Vepor, Roman Malatinec, Viktor Brádňanský, Peter Kamenský, členovia zúčastnených FS

09:30
KLENOVSKÁ HELIGÓNKA – prehliadka heligonkárov, tržnica za kultúrnym domom
réžia: Vladimír Petrinec, slovom sprevádza: Drahomír Daloš

12:30
REGRÚTSKE PIESNE – škola spevu s MSSk Suche Karky z Prešova
príprava: Dušan Kochan

13:00
VERBOVAČKA II. – Scéna na námestí K. Salvu

14:00
O STAROSTKIN DUKÁT – súťaž v zručnosti a šikovnosti, účinkujú: členovia zúčastnených FS, DFS Lykovček z Revúcej a sólisti speváci ľudových piesní Barborka Luptáková, Alžbetka Váradiová, Lucka Jakabšicová.
príprava: Jarka Lajgútová

Kultúrny dom
16:00
PIESEŇ NA HRANICI ŽIVOTA A SMRTI – program venovaný regrútskym zvykom, vojnovým udalostiam, účinkujú: Stanislav Mičev, Nelka Hričanová z Rimavskej Soboty, Pavol Bielčik z Kokavy nad Rimavicou, MSSk a Stanislava Zvarová FS Vepor z Klenovca, Suche Karky z Prešova, Klub vojenskej histórie Krasnogvardejci z Košíc, Katarína Bagľaš zo Srbskej republiky, Peter Kocák s FS Vranovčan z Vranova nad Topľou, Alexander Džalašov sólista súboru kozáckych piesní Volnyj Don Rostov na Done z Ruskej federácie, ĽH FS Vršatec z Dubnice nad Váhom, Ján Žilák z Českého Brezova
Námet, scenár, réžia: Roman Malatinec, slovom sprevádza: Ľubomír Paulovič

Námestie
17:30
DRÓTOVA NÔTA súťaž ľudových hudieb
účinkujú: ĽH FS Vršatec z Dubnice nad Váhom, ĽH FS Vranovčan z Vranova nad Topľou, ĽH FS Gymnik z Bratislavy, ĽH FS Vepor z Klenovca, MSSk Húžva z Hnúšte
réžia: Jaroslav Piliarik

18:20
VESELOSTI DO SÝTOSTI – účinkujú: FS Lykovec z Revúcej, FSk Spod Kohúta Muránska Zdychava – Revúčka, FSk Revúška z Revúčky, Levenda z Muráňa, FS Kokavan z Kokavy nad Rimavicou, FS VEPOR z Klenovca, ŽSSk Skaliny z Hnúšte, MSSk Húžva z Hnúšte,
scenár, réžia: Andrej Sykora

19:30
„KOĎ SMO TAK K VÁM PRIŠLI“ – FS Gymnik z Bratislavy,
príprava: Štefan Gerhát

20:35
POTULKY SLOVENSKOM – spomienkový program zo života a tvorby Mikuláša Senku, účinkujú: Jozef Fabo, FS Rimavan z Rimavskej Soboty, FS Vršatec z Dubnice nad Váhom, FSk Tisovec,
scenár, réžia: Vladimír Petrinec

22:00
ZBOHOM – tragikomédia vojny smejúca sa cez slzy v podaní FS Vranovčan z Vranova nad Topľou, námet,
scenár, réžia: Peter Kocák

KOSTOL ECAV

10:00
Služby Božie ECAV

11:00
„POČKAJŤE REGRÚŤI PRÍĎE VÁM HOSŤ“ – koncert sólistov spevákov a speváckych skupín – FSk Bažalička z Plachtiniec- Príbeliec, Juraj Matias, Margita Jágerová z Nitry, Jarka Vaculčiaková z Vyšnej Pokoradze, Mužská spevácka a ženská spevácka skupina FS Vepor z Klenovca, Drahomír Parkáni z Príbeliec, Aneta Lajgútová z Rimavskej Soboty,
scenár, réžia: Juraj Matias

Zmena programu vyhradená!

SOBOTA – NEDEĽA

Dvory:
Klenovský dvor, Hrnčiarsky dvor z Hrnčiarskych Zalužian, Chovateľský, Detský, Starých mám, Dvor nádeje BJB, tvorivé remeselné dielne.

Výstavy:
Klenovská izba, Šúpolienky Evy Dolinajovej z Tisovca a autorská výstava Evy Wilson z Revúckej Lehoty – kultúrny dom, Múzeum súkenníctva a gubárstva, SNP – sála kultúrneho domu
Pamätná izba Vladimíra Mináča, Tradičná izba – ZŠ s MŠ V. Mináča v Klenovci

Moderujú: Katarína Kovačechová, Marianna Resutiková, Ľubomír Pavlovič, Michal Stejskal, Drahomír Daloš, Martin Pliešovský
Dramaturgia slávností: Stanislava Zvarová

SOBOTA – NEDEĽA

Vstupné:
piatok deti: 1,00 €, dospelí: 3,00 €,
sobota deti: 2,00 €, deti do 6 rokov zdarma, dospelí: 6 € na všetky programy
Permanentka na dva dni: deti: 2,00 €, dôchodcovia: 4,00 €, dospelí: 5,00 €
Platia kultúrne poukazy!