10,00 Pozývačky po regióne
Námestie Karola Salvu, Dvory
16,00 JARMOK REMESIEL
16,15 Otvorenie Klubu dôchodcov
Obrazy v sebe nosím – vernisáž výstavy Vlasty Ľaudisovej
17,00 Otvorenie dvorov (U Mravca – Uhorčíka, Jánošíkov dvor, Zbojnícky dvor u Surovca, U Pacha, U Dovčíka, U Jurošíka, U Cartoucha, Pochúťky zbojníka Rajnohu, Chovateľský, Štrúdľový, Starých mám, Kováčsky, Rezbársky, Včelársky kRaj, Remeselný, Gazdovský dvor u Ilčíka)
REMESELNÁ ŠKOLA (Remeselný dvor)
17,00 POĎTE DETI MEDZI NÁS
Účinkujú: DFS Hájik a DFS Lieskovček z Rimavskej Soboty, DFS Lykovček z Revúcej, DFS Čížiček z Tisovca, DFS Zornička a DFS Mladosť z Klenovca, sólistky Andrea Vranská z DFS Zrkadielko z Hnúšte, Alžbeta Váradiová z DFS Zornička z Klenovca
Kultúrny dom
18,30 35 ROKOV GMFS V OBRAZOCH – vernisáž výstavy obrazových materiálov z histórie GMFS
KROJE NAŠICH KRAJOV – vernisáž výstavy krojov a krojovaných bábik MAS MALOHONT a partnerov z ČR, Účinkuje: Spevácky zbor Rimava z Hnúšte
19,00 ROZTRATENÉ ZRNKÁ – predstavujeme ľudí a zvyky obcí regiónu Gemera-Malohontu – Poproč, Potok, Rovné, Brádno
Námestie Karola Salvu, Dvory
20,00 OTVORENIE SLÁVNOSTÍ Účinkujú: fujaristi, píšťalkári, bičiari
a heligonkári
20,45 Ján Ambróz a Ľudová hudba Borievka
22,00 ZO SRDIEŚKA DO SRDŽIAŠKA
Účinkujú: FS Háj, FS Rimavan a FS Új Gömör z Rimavskej Soboty, FS Vepor z Klenovca, FSk Stromíš z Vlachova, Mužská a Ženská spevácka skupina Kultúrno-informačného strediska Kysáč z Kysáča
23,00 RONTOUKA NA RONTOUKE – ľudová zábava
(scéna na Námestí Karola Salvu)
29. 06. 2013, sobota
Námestie Karola Salvu, Dvory, Kultúrny dom
9,00 JARMOK REMESIEL
Pozývačky po obci
10,00 Otvorenie dvorov
REMESELNÁ ŠKOLA (Remeselný dvor)
KLENOVSKÁ HELIGÓNKA – prehliadka heligonkárov (Remeselný dvor)
Súťaž vo varení baranieho guľášu – Firma NIKA
BURZA NÁRODOPISNEJ LITERATÚRY (Kultúrny dom)
11,00 ŠKOLA SPEVU (U Jurošíka)
11,30 ŠKOLA TANCA – Odzemky (Námestie)
13,00 SÚŤAŽ O STAROSTKIN DUKÁT
14,00 KOŤ SOM IŠOU Z JARMOKU
14,30 Vyhodnotenie súťaže vo varení baranieho gulášu – Firma NIKA
Vyhodnotenie súťaže – Klenovecký syrec – Firma NIKA
15,30 DRÓTOVA NÔTA – súťaž ľudových hudieb
17,00 HOSTIA ZĎALEKA I ZBLÍZKA
Účinkujú: MSS a ŽSS Kultúrno-informačného strediska Kysáč (Srbsko), Ipoly Mihálygerge (Maďarsko), Sami Sobie Olešnica (Poľsko), FSk Dolinka z Revúčky (Slovensko)
18,00 V TERCHOVEJ NA HUMNE Účinkuje: FS Rozsutec zo Žiliny
19,15 Ej rozmajrín… – program venovaný spomienke na Jána Jasenku
Účinkujú: sólisti speváci a spevácke skupiny FS Háj a FS Rimavan z Rimavskej Soboty, FS Vepor z Klenovca, MSS Húžva a ŽSS Skaliny z Hnúšte
20,15 KOŤ SOM IŠOU Z JARMOKU – sólisti inštrumentalisti, ľudoví výrobcovia a zlosovanie vstupeniek (scéna pri Obecnom úrade)
Amfiteáter
21,00 PO NAŠOM Účinkuje: FS Technik z Bratislavy
22,00 BOHABOJNô DIEŤA – program venovaný spomienke na Juraja Jánošíka Účinkujú: FS Vepor z Klenovca, FS Technik z Bratislavy, FS Rozsutec zo Žiliny, FS Podpoľanec z Detvy, FS Kokavan z Kokavy nad Rimavicou, Milan
Katreniak z Tisovca, Pavel Smilek z Detvy, Stanislava Zvarová z Klenovca, Lucia Turiničová z Bratislavy, MSS FS Vepor z Klenovca, ŽSS FS Technik
z Bratislavy, Tomáš Fekiač z Detvy, Ľubomír Tatarka zo Slovenskej Ľupče, Jaroslav Spišiak z Kokavy nad Rimavicou
23,00 RONTOUKA NA RONTOUKE – ľudová zábava
(scéna za Kultúrnym domom)
30. 06. 2013, nedeľa
Kostol ECAV
10,00 SLUŽBY BOŽIE ECAV – ŽIALE ŽIEN – účinkujú: FSk Dobrona z Dobrej Nivy, ŽSS FS Marína zo Zvolena a Stanislava Zvarová z Klenovca
Vstupné:
Piatok: dospelí: 3,00 €, deti: 1,00 €
Sobota: Námestie Karola Salvu: dospelí 3,00 €, deti: 1,00 €
Sobota: Amfiteáter: dospelí: 3,00 €, deti: 1,00 €
Deti do 6 rokov zdarma!
Permanentka na celé tri dni: 5,00 €,
dôchodcovia: 3,00 €, deti: 2,00 €
Predpredaj: Obecný úrad Klenovec
Na podujatí platia kultúrne poukazy!
Na výstavy 35 rokov GMFS v obrazoch, Kroje našich krajov a program Klenovská heligónka je vstupné dobrovoľné.
Moderujú: Jaroslava Lajgútová, Roman Malatinec, Marianna Resutíková, Michal Stejskal, Ján Valentík, Drahomír Daloš, Gabriela Tomajková
Scenár, réžia: Alena Ďurkovičová, Andrea Jágerová, Jaroslava Lajgútová, Tibor Mahút , Roman Malatinec, Ľubka Mešková, Vladimír Petrinec, Jaroslav Piliarik, Andrej Sýkora, Jaroslav Zvara, Stanislava Zvarová
Asistenti: Matej Benco, Gabriela Szabová, Matej Villányi, Michal Fiľo
Dramaturgia: Stanislava Zvarová
Zmena programu vyhradená!